EKO obaly, ktoré potrebuje každá prevádzka

0
25

Potravinársky a reštauračný priemysel do veľkej miery riadia trendy a dopyt spotrebiteľov. Keďže počet ľudí, ktorí si objednávajú jedlo online, rastie, rastú aj obavy o udržateľnosť a vplyv donášok potravín na životné prostredie. Ekologické obalové materiály sa preto stávajú dôležitejšími ako kedykoľvek predtým. Ak podnikáte v gastre je ten správny čas prejsť na udržateľné obaly a ekologickejšie prestieranie na stôl.

Čo je eko obal?

Ekologické obalové materiály sú také, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu, ľahko sa recyklujú, sú biologicky odbúrateľné. Neobsahujú ani žiadne nebezpečné chemikálie a preto sú bezpečné pre ľudí a planétu. Udržateľné balenie využíva materiály a výrobné postupy, ktoré majú minimálny vplyv na prírodné zdroje a spotrebu energie.

Trendy v eko obaloch

Nová generácia spotrebiteľov si všíma správanie značiek a vyberá si tie, ktorým záleží na ochrane životného prostredia. Používanie tradičných plastových a polystyrénových obalov preto poškodzuje nielen životné prostredie, ale aj vaše podnikanie. Šetrné alternatívy obalov sú čoraz rozšírenejšie, tak prečo ich neskúsiť. Trendom je napríklad vyhýbanie sa jednorazovým plastovým slamkám a ich výmena za papierové. Čo sa týka obalov, plasty boli nahradené prírodnými materiálmi ako je drevo, bagassa, bambus či kraft. Zabudnite aj na penové nádoby a polystyrén, menu boxy akrabice na koláče sú teraz vyrobené z cukrovej trstiny a vlnitej lepenky.

Obľúbené eko materiály

V súčasnosti existuje naozaj mnoho spôsobov, ako priniesť udržateľné obaly do vašej reštaurácie a znížiť celkovú uhlíkovú stopu. Existuje mnoho ekologických materiálov na  balenia vašich donášok, stačí si len vybrať.

  • Papier – je to skvelá možnosť balenia, pretože je opakovane použiteľný, recyklovateľný, biologicky odbúrateľný a dá sa použiť na akýkoľvek účel. Väčšina papierových obalov, ktoré vidíme každý deň, je vyrobená z recyklovaného papiera.
  • Kartón – je vďaka svojej robustnej forme ďalšou úžasnou alternatívou balenia. Kartón, ktorý nie je laminovaný, sa ľahko rozkladá.
  • Kukuričný škrob – poznáme najmä ako ochranný obal používaný pri krehkých predmetoch. Môže byť vyrobený z kukuričného alebo rastlinného škrobového materiálu, je plne biologicky odbúrateľný.
  • Bagassa – Tento obalový materiál sa vyrába z extrahovanej šťavy z vlákniny cukrovej trstiny. Bagassové obaly sa bežne používajú ako náhrada tradičných plastových menuboxov v gastro priemysle.

Nezabudnite na detaily

Prechod na ekologické obaly vo vašej reštaurácii je oveľa jednoduchší, než si myslíte. Ak je vaša prevádzka alebo food truck známy nápojmi, môžete začať ekologickými pohármi z bioplastu alebo cukrovej trstiny. Ak často balíte objednávky a chcete to urobiť správne, investujte do ekologických tašiek. Ako stvorený pre všetky druhy teplých alebo studených jedál je kraftový papier vyrobený zo zvyškov drevnej buničiny. Kraft je úplne recyklovateľný a oveľa pevnejší ako iné druhy papiera. Na rozdiel od ostatných alternatív papiera sa vyrába bez škodlivých bielidiel. Investovať môžete aj do vreciek na potraviny z kraftového papiera, ktoré skvelo nahradia tie plastové. Ak hľadáte ľahké, spoľahlivé a ekologické balenie pre svoje zákusky a koláče, stavte na papierové krabice z vlnitej lepenky. Ide o recyklovaný materiál, a preto nemusíte mať obavy, že použitím krabičky ublížite životnému prostrediu. Urobiť radosť svojim zákazníkom môžete aj ekologickým papierovým prestieraním z recyklovaného papiera, označeným chránenou známkou FSC.

Prečo ich potrebujete

Váš podnik môže zákazníkom ponúkať rovnaký typ jedla ako množstvo iných miestnych reštaurácií. Ekologicky zmýšľajúci spotrebitelia si však vyberú objednávku z vašej prevádzky, pretože na balenie používate obaly šetrné k životnému prostrediu. So štýlovými eko obalmi budete originálni a materiál, ktorý je šetrný voči prírode, nikoho neurazí – práve naopak. Hnedý kraftový papier je príjemný na pohľad a pôsobí veľmi elegantným dojmom. Ekologické obalové materiály je možné využiť aj na branding reštaurácie. Tieto boxy a misky veľakrát na sebe nemajú žiadnu potlač, a preto na nich môžete umiestniť vaše logo alebo napísať svojim zákazníkom milý, originálny odkaz.

Předchozí článekNa čo netreba zabudnúť pred jarnou lyžovačkou?
Další článekViete, kde zoženiete krásne a lacné umelé vianočné stromčeky a inú umelú vianočnú výzdobu?