Minerálne kamene na ochranu

0
279

Niektoré kamene sú vhodné ako ochranné. Tyrkys si perzskí obchodníci brali so sebou ako kameň, ktorý mal ochrániť ich aj ich tovar. Slúžil proti negatívnym zážitkom na cestách, čiernej mágii a tiež uhranutiu. S tyrkysom vo vrecku sa cítili bezpečnejšie.

Kameňov, ktoré ochraňujú ich viac. Amazonit, kalcit, krištáľ, kremeň, malachit, mesačný kameň, olivín, ruženín, zafír alebo thulit. Aj turmalín je ochranným kameňom. Prináša sebakontrolu a zdravú ctižiadosť. Dodáva vážnosť a sebavedomie a pôsobí ako štít pred vonkajšími vplyvmi. Ako pred ľuďmi, tak aj udalosťami, ktoré by sa mohli stať. Odpudzuje zlých ľudí od vašej aury, tak, aby sa k vám nepriblížili.

Slnečný kameň tlmí nervozitu a dodáva sebadôveru. Upokojí vás a budete schopní riešiť konflikty v pokoji, tak by ste sa nemuseli dostať do problémov. Ochranné kamene noste vždy pri sebe.

Chcete sa prečítať viac o ďalších zaujímavých témach, šperkoch, móde alebo drahých kameňoch? Pozrite sa na náš blog. Môžete si tu napríklad prečítať o zaujímavých korundoch lebo o rôznych variantoch vzácneho opálu.

Předchozí článekAko vybrať to najlepšie pyžamo na zimu?
Další článekNájdite si vyhovujúce ubytovanie a vydajte sa spoznávať Brezno. Čaká vás úžasná dovolenka