Na čo netreba zabudnúť pred jarnou lyžovačkou?

0
23

Zdá sa, že zima ešte nepovedala posledné slovo, a tak je viac než pravdepodobné, že milovníci lyžovania si ešte prídu na svoje. A hoci jarná lyžovačka sľubuje množstvo zábavy a kopec zážitkov, jej prípravu by ste rozhodne nemali brať na ľahkú váhu. Okrem funkčnej výstroje, ktorú už iste pomaly chystáte, by ste nemali zabudnúť ani na kvalitné poistenie pre seba a svoje auto. Môžete sa tak vyhnúť problémom, ktoré by vás počas dní oddychu rozhodne nepotešili.

Jarné lyžovačky sú považované za vrchol zimnej sezóny. Podmienky na lyžovanie bývajú v skorých jarných mesiacoch lepšie než v závere zimy, a tak si veľa náruživých lyžiarov necháva radovánky na snehu práve na túto časť v roku. Vidinu jarnej dovolenky na svahu okrem toho perfektne dopĺňajú aj jarné prázdniny v škole, vďaka čomu si zimnú idylku v niektorom z lyžiarskych stredísk môže užívať celá rodina. Ešte pred cestou je však dobré si uvedomiť, že ruka v ruke so zábavou na svahu narastá aj zodpovednosť. Viete na čo všetko by ste mali myslieť pred odchodom na jarnú lyžovačku?

Poistite seba a blízkych

Okrem výberu parádnej a funkčnej výstroje, vďaka ktorej bude váš zážitok na svahu naozaj maximálny, ste už iste mysleli aj na výber strategického miesta pobytu. Ubytovanie v blízkosti zjazdoviek je síce drahšie, dokáže vám však pobyt na horách výrazným spôsobom spríjemniť a uľahčiť zároveň. Ak však chcete byť počas jarnej lyžovačky bez obáv, stačiť to nebude. Skutočný pocit komfortu a bezpečia poskytne vám a vašej rodine práve poistenie – nielen úrazové, ale aj poistenie do hôr, ktoré si môžete zriadiť napríklad prostredníctvom cestovného poistenia. Pri aktivitách, akou je lyžovačka, sa naozaj neoplatí nechávať veci na náhodu. Namiesto toho sa oplatí spoľahnúť na silného partnera, ktorý vás v prípade akýchkoľvek problémov na svahu podrží.

Poistenie auta

Ak ste sa rozhodli na svoju jarnú lyžovačku cestovať autom, potom by ste nemali zabúdať ani na poistenie auta. Povinné zmluvné poistenie, známe aj ako PZP, má za úlohu pokryť prípadné škody vzniknuté pri vzniku dopravnej nehody, avšak len tomu účastníkovi autonehody, ktorý ju nezapríčinil. PZP je teda povinnou jazdou. Musí ho mať každé auto bez výnimky a s najväčšou pravdepodobnosťou ho tak uzatvorené už dávno máte.

Iným produktom, pri cesto do hôr dosť dôležitým, je však havarijné poistenie, ktorého komplexný balík poskytuje vášmu vozidlu ochranu pred 4 hlavnými rizikami. Patrí medzi ne riziko havárie (náraz a stret s vozidlom alebo so zverou), riziko živelných pohrôm, vandalizmu (poškodenie cudzou osobou) a riziko odcudzenia vozidla. Nezabudnite však, že pri ceste do zahraničia je potrebné mať pripoistenú aj územnú platnosť poistenia mimo územia Slovenska, v opačnom prípade vám poisťovňa nemusí prípadné škody vôbec plniť.

Předchozí článekEkologické riady, ktoré potrebuje každý gastro podnik
Další článekEKO obaly, ktoré potrebuje každá prevádzka