Pár trikov na ošetrovanie kože v domácnosti

0
98

Koža v interiéri pôsobí nadčasovo a elegantne. Ako však ošetrovať kožené povrchy vo vašej domácnosti? S týmito trikmi to zvládnete.

Čistý povrch

Každému správnemu ošetreniu kože by malo predchádzať čistenie kože a kožených povrchov. To sa nemusí líšiť od bežného čistenia, ktoré by malo byť súčasťou bežnej údržby a starostlivosti o kožu. Čistenie koženej sedačky je dobré rozdeliť na dve fázy. V prvom kroku je potrebné odstrániť väčšie nečistoty, ktoré by mohli povrch kože poškriabať. Použiť môžete vysávač alebo jemnú suchú handričku. Druhý krok zahŕňa hĺbkové čistenie špeciálnymi prípravkami na kožu a kožené povrchy. Koženú sedačku a iné povrchy čistite vždy jemnou handričkou, prípadne kefou s jemnými štetinami. Po očistení je potrebné nechať povrch dôkladne vyschnúť.

Správne ošetrenie

Ošetrovanie kožených povrchov v interiéri nie je potrebné vykonávať po každom čistení. Ak však chcete predĺžiť ich životnosť a pôvodný vzhľad, je potrebné nezanedbať pravidelné ošetrenie. To ochráni kožu pred mechanickým poškodením a stratou farebnosti.

Aj v tomto prípade platí, že by ste mali siahnuť len po špecializovaných produktoch určených na ošetrovanie kože. Vyhýbajte sa aj mydlovým prípravkom, ktoré by mohli povrch vysušiť a spôsobiť jeho popraskanie.

Ak sa chystáte použiť prípravok, s ktorým nemáte skúsenosti, otestujte ho najskôr na menej viditeľnom mieste a počkajte, či kožu nepoškodí. Na aplikáciu ochranných prostriedkov použite jemnú handričku a ošetrujte len skutočne suchý povrch. Pri nanášaní ochranných prostriedkov sa držte inštrukcií na obale a neprekračujte odporúčané množstvá.

Aj pravidelné čistenie a ošetrovanie kožených povrchov vás nemusí ochrániť pred vznikom prasklín či škrabancov. Ak na koži zbadáte mechanické poškodenie, je potrebné ho čím skôr opraviť. V opačnom prípade sa môže časom zväčšovať a jeho oprava bude náročnejšia. Ak si na čistenie kožených sedačiek, ich ošetrenie či opravu netrúfate, nebojte sa zveriť ich do rúk profesionálov s bohatými skúsenosťami.

Předchozí článekÚdržba drevenej podlahy: Prečo je dôležitá a ako ju zvládnuť?
Další článekČo všetko sa dá skladovať v chladiacom boxe?