Porovnanie parametrov Cyberghost VPN a Seed4Me VPN: Ktorá VPN vyhrala?

0
141

Koho sa oplatí objednať: Cyberghost, alebo sa skôr oplatí Cyberghost? Pomerili sme obe služby tvárou v tvár, rozdali body a dopadlo to 8,8/10 ku 6,6/10.

Test rýchlosti Cyberghost VPN verzus CyberGhost VPN, Ktorá víťazí?

Jedným z najdôležitejších parametrov VPN je rýchlosť, platí to aj o CyberGhost VPN a CyberGhost.

Priemerná rýchlosť prvej menovanej bola 169 Mb/s, priemerný výsledok druhej VPN bol 48 Mb/s. CyberGhost tak bola o 121 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s CyberGhost VPN.

Možnú rýchlosť nahrávania udáva upload, ktorý u CyberGhost dosiahol hodnotu 85 Mb/s. CyberGhost VPN sme namerali upload 33 Mb/s, v dôsledku čoho je o 52 Mb/s pomalší.

Tretí parameter (rýchlosť odozvy) bol u prvej testovanej VPN 12 ms. Pri druhej Cyberghost skript nameral 11 ms. Nižšia rýchlosť odozvy je výhodnejšia, takže CyberGhost v porovnaní bola 1 ms lepšie.

Bodové ohodnotenie Cyberghost VPN vs CyberGhost je zatiaľ 7/10 – 4/10.

Vie CyberGhost obísť ochranu Netflixu?

Dostatočná rýchlosť downloadu je dôležitá pre bezproblémové odblokovanie Netflixu, Cyberghost toto dokáže. Na odblokovanie stačí pri väčšine služieb VPN spustiť a vybrať krajinu, CyberGhost odblokovať Netflix zvládne.

S aktivovanou VPN je možné odblokovať aj skryté videá na YouTube, CyberGhost VPN takú zručnosť má. Porovnávaná VPN funkciu odblokovania YouTube videí má.

U VPN odporúčame ustrážiť aj ďalšie funkcie, ako je ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a BitTorrent. Napríklad Cyberghost VPN ponúka ochranu pred DNS únikom a Cyberghost pre príklad poskytuje zaradenie stránok na whitelist.

V hodnotení funkcií je celkové skóre 10/10 x 5/10.

Ako je na tom Cyberghost VPN v ponuke počtu krajín a serverov?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, CyberGhost má 7900 serverov. V katalógu CyberGhost VPN sa uvádza tiež 150 serverov. Prvá menovaná ich tak ponúka o 7750 viac .

Dôležitá je tiež ponuka krajín so servermi, u Cyberghost bol 28. Druhá VPN má 89, čiže rovnaký počet. Tu tak nemáme víťaza.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Cyberghost dokáže 7. CyberGhost povolí súčasne pripojiť 7 zariadenia. Prehľad všetkých parametrov nájdete v článku najlacnejšie VPN.

Aké platformy zvláda Cyberghost VPN a ktoré vedia CyberGhost VPN?

Jedným z prvých parametrov VPN, na ktoré by ste mali pozerať, sú podporované platformy, Cyberghost VPN zvláda Android, pripojí zariadenie s iOS. Druhá VPN z porovnania CyberGhost VPN systém iOS pokrýva, zariadenie so systémom Android štandardne dokáže kryť.

Poskytovanie informácií o prevádzke VPN sa riadi jurisdikciou krajiny, kde má jej prevádzkovateľ svoje sídlo. Cyberghost VPN je registrovaná v Rumunsku. Sídlo firmy prevádzkujúcej druhú VPN jetiež v Rumunsku.

Program Cyberghost nie je k dispozícii v slovenskom preklade, Cyberghost slovensky tiež lokalizovaná nie je.

V známkovaní podporovaných platforiem dosiahla Cyberghost výsledku 10/10, CyberGhost VPN získava známku 9/10.

Cena CyberGhost verzus Cyberghost VPN

CyberGhost VPN si je možné objednať už za 1,92 € mesačne, druhú z VPN môžete mať od 1,92 € mesačne. Hodnotenie VPN za pomer ceny a funkcií je 9/10, respektíve 5/10 pre tú druhú.

Předchozí článekViete, čím ozdobiť váš vianočný stromček, aby bol skutočne kúzelný?
Další článekZázrak ukrytý v čerstvo natrhaných bobuliach