Elektrická udiareň je skvelým pomocníkom

0
35

Elektrické udiarne sú moderným riešením na údenie rôznych druhov mäsa, syrov a rýb. Oproti tradičným dreveným udiarňam majú niekoľko výhod, ktoré ocenia najmä tí, ktorí si údeniny pripravujú doma.

Tradičné udiarne sú samozrejme stále žiadané pre to, že nič sa nevyrovná vôni čerstvo vyúdených klobások, párkov alebo mäsa. Niekedy ale hľadáme jednoduchšie riešenie, prípadne nemáme k dispozícii toľko miesta, koľko by bolo treba, a napriek tomu si chceme vychutnať čerstvo vyúdené potraviny. Jednou z hlavných výhod elektrických udiarní je ich jednoduché ovládanie a údržba. Stačí ich zapojiť do elektrickej siete, vybrať teplotu a dobu údenia a potom sa o ne nemusíme vôbec starať alebo priebežne kontrolovať, šetríme tak svoj čas aj prácu. Elektrické udiarne tiež vydávajú menej dymu a zápachu ako tradičné drevené udiarne, čo je pre niektorých ľudí a na niektorých miestach dôležité.

Pri výbere elektrickej udiarne je dôležité zvoliť správnu veľkosť v závislosti od množstva mäsa, ktoré chceme údiť a s dostatočným výkonom a funkciami, ktoré potrebujeme. Udiarne Borniak využívajú ako palivo drevené piliny a štiepky. Ich spaľovanie zaisťuje generátor dymu. Súčasťou týchto udiarní je spravidla aj zásobník na piliny a automatický podávač, ktorý v pravidelných intervaloch do udiarne dodáva potrebnú dávku pilín, tie sa spaľujú bez plameňa, takže nehrozí spálenie alebo pripálenie mäsa. Údiace piliny môžeme vybrať v mnohých príchutiach a zvoliť si tak tie, ktoré zodpovedajú surovinám alebo typu mäsa, ktoré sa chystáme údiť. Okrem mäsa môžeme vyskúšať údiť aj rôzne salámy, ryby, syry alebo domáce špekáčiky.

Elektrické udiarne sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať svoje vlastné údeniny pripravené doma a nemajú možnosť či priestor na klasické riešenie. Sú ľahko ovládateľné, úsporné a umožňujú údenie v čistom a bezpečnom prostredí.

Předchozí článekZnížte náklady na energie už pri stavbe vášho domu: Tipy na úsporu a udržateľnosť
Další článekViete ako optimalizovať a zrýchliť web stránku?