Kedy treba zavolať vodoinštalatéra alebo havarijnú službu?

0
179

Riešenie problémov s vodovodným systémom môže byť pre každého majiteľa domu či bytu frustrujúcou skúsenosťou. Upchaté odtoky alebo netesniace kohútiky môžu postupom času dokonca spôsobiť škody na vašom majetku. Zatiaľ čo niektoré drobné údržbárske práce môžu majitelia domov zvládnuť sami, v niektorých situáciách je potrebná odborná pomoc údržbára.

V tomto článku sa budeme zaoberať niektorými bežnými vodovodnými problémami a rozoberieme, kedy je čas zavolať odbornú pomoc.

Kedy treba zavolať inštalatérsku alebo havarijnú službu?

Upchatý odtok

Bežnou príčinou upchatého odtoku v kúpeľni je nahromadenie vlasov v kombinácii s mydlovými usadeninami, zatiaľ čo v kuchyni je to nahromadenie tuku z varenia a zvyškov jedla. Keď si nedávate pozor, všetky tieto nečistoty sa v potrubí nahromadia, čo spôsobí, že sa zníži alebo dokonca zastaví prietok odpadovej vody. Čistenie veľmi nepríjemné, najmä v prípade kuchynských odtokov, pretože ho sprevádza zápach a neporiadok.

Čistenie odtoku môžete s pokojom v duši prenechať odborníkom. Ak ste sa s takýmto problémom ešte nestretli a neviete, kde hľadať pomoc, nechajte to na Google. Do vyhľadávača zadajte napríklad krtkovanie Dunajská Streda a vyberte si jednu z ponúkaných možností.

Ak odtok nie je úplne upchatý, no spozorujete, že voda neodteká tak ako má, môžete skúsiť jednu z domácich metód. Skúste si pripraviť zmes jedlej sódy, octu a horúcej vody, ktoré sú silnou kombináciou na vytvorenie šumivého účinku, ktorý môže uvoľniť tvrdohlavé upchatie. Nalejte zmes do odtoku Tento postup niekoľkokrát zopakujte. Malo by to pomôcť vyčistiť ľahké nánosy. Ak sa vám to nepodarí, treba zavolať odborníka.

Upchatá toaleta

Ak vaša toaleta vydáva žblnkotavý zvuk alebo voda pri splachovaní stúpa nahor, musíte urýchlene zavolať havarijného inštalatéra. Tento bublavý zvuk znamená, že váš problém je akútnejší ako si myslíte. V tomto prípade vám skutočne najlepšie pomôžu odborníci, ktorí majú havarijné súpravy a kvalitné nástroje určené presne pre tento problém.

Snažte sa však potenciálnych problémom radšej vyhnúť. Nehádžte do toalety to, čo tam nepatrí. Paličky do uší, vlasy či čistiace tampóny patria do koša.

Netesniaci kohútik

Neustále kvapkanie je nepríjemné a zvyšuje aj váš účet za vodu. Tečúci vodovodný kohútik môže spôsobiť stratu 200 litrov vody denne a spôsobiť hromadenie hrdze a plesní, čo spôsobuje ďalšie škody. Každých pár rokov vykonajte servis vodovodných kohútikov, skôr ako začnú pretekať. Všetko sa časom dokáže opotrebovať. Kohútiky otáčajte jemne a opatrne. Ak sa nezatvárajú pri jemnom pohybe ruky, vyžadujú si servis.

Potrebujete upraviť svoj interiér po vodoinštalatérskej nehode? Oslovte VISIO building a spravte zo svojho domova opäť oázu pokoja.

Foto: elements.envato.com

Předchozí článekPlážová taška ako najlepší spoločník na letné leňošenie?
Další článekSpoznajte týchto 5 tipov pre nezabudnuteľné letné grilovanie