Vlastná udiareň zlepší nielen zimné mesiace

0
15

Mráz a studený vietor na začiatku roka nie sú pre milovníkov grilovania tým správnym počasím. S údením je to ale naopak a možno  tiež spojiť oba typy prípravy, pokiaľ máme tú správnu udiareň.

Vôňa aj chuť ešte teplých práve z udiarne  vytiahnutých klobás alebo kúskov mäsa snáď nemá konkurenciu. Údenie navyše umožňuje zakonzervovať potraviny, ktoré inak majú krátku životnosť, ako je napríklad práve čerstvé mäso. Nielen preto majitelia domov a chalúp túžia po vlastnej udiarni a stretnutie pri nej je tiež spoločenskou udalosťou, pretože väčšinou pozveme susedov a priateľov a užijeme si spoločný večer plný zábavy a dobrého jedla. Vyúdiť môžeme párky, safalátky, klobásy, ryby a hydinu a samozrejme aj syry, ktoré je možné pred prípravou premiešať s bylinkami alebo šunkou či korením a získať tak jedinečné a originálne potraviny.

Zaobstaraním udiarne  rozhodne nekončí grilovacia sezóna ani to neznamená, že už sa nikdy nevrátime ku grilovaniu. Naopak, udiarne s grilovacou plochou umožňujú údenie a grilovanie zároveň alebo je možné využívať každú plochu samostatne. Pokiaľ práve nemáme pripravené potraviny na údenie, môžeme si len sadnúť ku grilu a naopak, ak si chceme užiť údenú chuť práve pripravených potravín, nie je nič jednoduchšie. Postupne tiež nájdeme tie najlepšie recepty a kombinácie korenia, ktoré nám  vyúdené potraviny premenia na  božské jedlo. Pôžitok z údenia posunie na vyššiu úroveň aj použitie údiacich lupienkov z rôznych druhov dreva, ktoré sa pred použitím namočia vo vode a počas údenia alebo aj grilovania dodávajú pokrmom jedinečnú dymovú arómu.

Udiareň môže byť v prevádzke po celý rok vrátane mrazivých zimných mesiacov, pri ktorých nám budú čerstvo vyúdené a ešte teplé klobásy chutiť oveľa viac. Využijeme ju ale samozrejme kedykoľvek dostaneme chuť na údené mäso, syr alebo ďalšie dobroty.

Předchozí článekViete, kde zoženiete krásne a lacné umelé vianočné stromčeky a inú umelú vianočnú výzdobu?
Další článekDokonalý úsmev za pár týždňov? Riešením sú fazety!