Ako urobiť zo zimnej svadby nezabudnuteľný zážitok?

0
327

Váš veľký deň sa zďaleka nemusí odohrávať počas sviežej jari alebo uprostred horúceho leta. Poslednou dobou sú totiž stále viac v kurze zimnej svadby – a ešte aby nie. Vidina bielej snehovej pokrývky, praskajúceho dreva v krbe alebo obradu v zimnom altánku láka nejednu nevestu. Prečo sa rozhodnúť pre zimnú svadbu a čo by na nej nemalo chýbať?

Výhody zimných svadieb
Jednou z najväčších predností zimných svadieb je väčšinou bezproblémová dostupnosť termínov a konkrétnych miest. Svadobná sezóna prebieha od júna do septembra a zima je teda mimo hlavného svadobného obdobia. Preto sa skôr nestretnete s tým, že by vaše vysnívané miesto bolo už obsadené.

Ďalšou veľkou výhodou sú bezkonkurenčné ceny, s ktorými by ste sa počas hlavnej svadobnej sezóny stretli len ťažko. Prenájom miesta vás preto vyjde lacnejšie a dosť možno aj náklady na svadobnú hostinu budú nižšie ako počas rušných letných mesiacov. Avšak všetko záleží na dohovore s majiteľom priestorov alebo reštaurácie. Tiež svadobné šaty si požičiate bez problému. Kvalitné šaty nebývajú v zime zarezervované alebo vypredané.

TIP: Hoci sú termíny pre organizovanie svadieb v priebehu zimy väčšinou voľné, nespoliehajte sa na to v prípade výberu svadobného fotografa. Fotografi totiž majú napilno v priebehu celého roka, a tak s prípadnou rezerváciou zbytočne neotáľajte.

Čo sa môže skomplikovať
Svadba v zime neposkytuje iba výhody. Má tiež svoje úskalia, o ktorých je lepšie vedieť vopred. V prvom rade sa jedná o počasie, ktoré je v zimných mesiacoch predsa len trochu viac nevyspytateľné ako na jar či v lete. Môže sa tak stať, že namiesto príjemnej zimnej rozprávky vás bude čakať snežná fujavice a zahatí inak úplne bezchybne pripravené plány. Podobnou nevýhodou potom môžu byť treskúce mrazy, ktoré nie sú pre väčšinu svadobčanov celkom príjemnou záležitosťou.

Pokiaľ sa rozhodnete pre svadbu mimo vášho bydliska a viete, že vás čaká dlhšia cesta, pripravte sa na to, že vás môže zastihnúť dopravný kolaps. Snehové kalamity totiž bývajú v zime na programe dňa, a tak sa môže stať, že by ste do miesta obradu nemuseli doraziť vy či vaši svadobčania.

Kúzlo zimných svadieb
Aj napriek niekoľko málo nevýhod poskytuje zimná svadba skôr benefity. Predstavuje totiž unikátny a originálny svadobný deň, ktorý len tak niekto nezažije. Interiér aj exteriér si môžete vyzdobiť napríklad v duchu ľadového kráľovstva, ktoré pretknete zelenou nitkou v podobe ihličia. Svadobné šaty ľahko doplníte o elegantný a štýlový zimný kožúšok a svadobné menu vás príjemne zahreje nielen klasickou polievkou, ale napríklad aj dezertom ovoneným škoricou a klinčekmi. Skrátka a dobre, zakomponovanie typických zimných prvkov do vášho veľkého dňa podporí jedinečnú atmosféru udalosti, na ktorú budete roky spomínať.

Předchozí článek5 tipov, ako schudnúť brucho
Další článek7 najlepších potravín pre nízkokalorickú diétu