Ako vybrať hodinky, ktoré budú v móde roky?

0
309

Vyberáte nové hodinky a chcete, aby vám vydržali mnoho rokov? Máme pre vás niekoľko tipov, vďaka ktorým sa nestane, že by hodinky boli za pár sezón „out“.

Na chytré zariadenia zabudnite
Ak sa obzeráte po moderných šikovných hodinkách, hneď na úvod vám radíme, aby ste na ne zabudli, pokiaľ jedným z kľúčových faktorov má byť dlhodobá životnosť hodiniek.
Chytré hodinky nie sú pojaté ako tradičné hodinky, ktoré môžu vydržať až desiatky rokov. Ide o spotrebnú elektroniku, ktorá nepodlieha len móde, ale aj technologickému vývoju. Po niekoľkých rokoch používania odíde batéria, procesor zastará a výrobca prestane vydávať aktualizácie pre softvér. Časom sa tak zariadenie stane doslova nepoužiteľným a bude nutné ho spravidla za 3 až 5 rokov nahradiť novým.
Ak chcete hodinky, ktoré vydržia naozaj dlho po dizajnovej aj funkčnej stránke, stavte na klasiku.

Stavte na osvedčené kombinácie materiálov
Budúcnosť síce nemožno predpovedať na základe historického vývoja, určité vodítka ale nájsť môžeme. Nestarnúcou klasikou sú hodinky kombinujúce (strieborný) kovový budík a (hnedý) kožený remienok. Chybu ale neurobíte ani hodinkami celokovovými. Jedným z najlepších materiálov, na ktorý staviť, je oceľ.
Naopak aktuálne módne trendy potrebujú nejaký čas na to, aby dozreli. Pokiaľ je teda vaším cieľom predovšetkým to, aby hodinky boli dlhodobo v kurze, rôznym alternatívnym materiálom a tvarom sa dnes radšej vyhnite.

Voľte tradičné značky s históriou
Či už ide o svetoznámych švajčiarskych výrobcov, alebo napríklad japonské hodinky Seiko, značka a jej príbeh pomáhajú predĺžiť morálnu životnosť hodiniek. Dlhodobo sa dokonca niektoré modely môžu stať cenným zberateľským artiklom.

Slávne značky s ikonickými hodinkami možno ale nájsť aj v Českej republike.

Strojček a ciferník
U tradičnejšieho mechanického strojčeka sa všeobecne udáva výrazne dlhšia životnosť (až celoživotná) pri správnej údržbe hodiniek. Na druhú stranu aj kvalitný quartzový strojček vo väčšine prípadov slúži niekoľko dekád, potom ho navyše je možné ľahko vymeniť za nový.
Pri zemi sa držte aj čo sa týka ciferníka. Najlepšie urobíte, pokiaľ hodinky budú ukazovať iba čas, prípadne aj dátum na klasickom analógovom ciferníku. Digitálny ciferník a ďalšie „vychytávky“ z hľadiska designu životnosť hodiniek skôr znižujú. Menej je niekedy skrátka viac.

Předchozí článekAko sa brániť chrípkovým ochoreniam a virózam
Další článekKam všade je možné nosiť tenisky