Kam všade je možné nosiť tenisky

0
329

Tenisky bývali synonymom obuvi vhodné predovšetkým na šport a aktívne trávenie voľného času. V dnešnej dobe už ale táto charakteristika nie je príliš relevantná. Tenisky sú totiž čím ďalej tým častejšie považované za módny doplnok vhodný pre množstvo rôznych príležitostí. Tenisky tak už nie sú iba športovou, ale aj spoločenskou obuvou. A aj keď stále existujú činnosti, ktorých vykonávanie si v teniskách nemožno veľmi dobre predstaviť, neustále ich ubúda. Kam všade je možné teda nosiť tenisky?

Čím sú pre nás tenisky?
Tenisky sú ľahké topánky, ktoré majú gumové podrážky, látkový vršok a pôvodne boli určené na šport či rekreačné nosenie. Dobre a pohodlne sa nosia a nie je preto divu, že si od počiatku svojej existencie v šesťdesiatych rokoch 19. storočia vydobyli tenisky veľkú popularitu. Tú nestratili dodnes, o čom svedčí nepreberné množstvo tenisiek na trhu.

Tenisky, aj keď sú pohodlné a pôsobia skôr športovo, je možné zároveň doladiť k oblečeniu tak, že aj v teniskách budete pôsobiť elegantne a sviežo. Preto sa dnes nosia aj pri spoločenských príležitostiach, do zamestnania a k outfitom, ktoré je možné bez problémov označiť ako formálne. Napomáha k tomu aj fakt, že tenisky je dnes možné kúpiť v neprebernom množstve designov, farieb a povrchových úprav. Biele tenisky, čierne tenisky, tenisky hrajúce všetkými farbami, teniky s vysokou podrážkou, s nízkou podrážkou … Je naozaj z čoho vyberať a s tým súvisí aj celý rad príležitostí, pri ktorých sa dá tenisky obuť bez obáv z módneho faux pas.

Tenisky ako módny doplnok
Tenisky boli v minulosti obľúbené predovšetkým kvôli svojim skvelým funkčným vlastnostiam. Rovnako ich možno ale dnes považovať za skvele vyzerajúci módny doplnok. Sú teda zaujímavým doplnkom v najrôznejších farbách a odtieňoch a pokiaľ máte košeľu rovnako farebnú ako tenisky, bude dojem vášho oblečenia pôsobiť aj elegantne.

Nosiť môžete túto kombináciu napríklad v práci a pri každej schôdzke tak budete v pohodlnej, mäkkej obuvi, a napriek tomu budete pôsobiť upravene a elegantne. V dnešnej dobe sa nosenie tenisiek stopercentne akceptuje aj pri návšteve divadla, alebo pri najrôznejších spoločenských stretnutiach.

Má to ale samozrejme svoje hranice, hovoríme tu o bežnom divadle, ak pôjdete napríklad do Národného divadla, tak na tenisky radšej ihneď zabudnite. Bolo by silne neetické prísť do neho a mať na nohách treba topánky Adidas Ultraboost, pre mnoho iných príležitostí budú ale skvelé.

Biele tenisky niekedy obúvajú aj nevesty v bielych šatách, ktoré sú už v pokročilom štádiu tehotenstva. Tenisky im zaistia pohodlie a budú prevenciou pred vznikom opuchnutých členkov, súčasne však budú k šatám dobre ladiť a pôsobiť elegantne. Stačí si len vybrať také, ktoré vám k šatám najviac padnú, napríklad v katalógu Flexdog.

Tenisky sú vďaka svojmu širokému uplatneniu skvelým doplnkom k sukniam a šatám. V lete sa najviac nosia plátené tenisky, s ktorými sa môžete vybrať na poriadne dlhú prechádzku bez toho, aby vás z topánok boleli nohy. Ich gumová podrážka vás nesklame ani v teréne na kamenistých a klzkých cestách.

Předchozí článekAko vybrať hodinky, ktoré budú v móde roky?
Další článek5 tipov, ako schudnúť brucho