Čo všetko sa dá skladovať v chladiacom boxe?

0
94

Chladiace boxynachádzajú svoje uplatnenie naprieč rôznymi odvetviami. Viete, čo všetko v nich môžete skladovať?

Chladiace boxy predstavujú efektívny a bezpečný spôsob skladovania surovín, potravinárskych výrobkov či liečiv. Chladiarenský box tvoria sendvičové panely s jadrom z polyuretánovej peny v kovovom opláštení. Okrem toho sú vybavené chladiarenským zariadením, ktoré pomáha udržiavať stálu teplotu vo vnútri boxu. Súčasťou každého chladiaceho boxu by mali byť tiež kvalitné chladiarenské dvere. V chladiacom boxe je tak možné dosiahnuť teploty v rozmedzí +8 °C až po -35 °C. Aj vďaka tomu sú využívané v rôznych odvetviach. Čo všetko je ale možné skladovať v chladiacich a mraziacich boxoch?

Aby potraviny ostali čerstvé

Jednoduchou odpoveďou by bolo, že v chladiacich a mraziacich boxoch je možné skladovať čokoľvek, čo by sa pri vyšších teplotách mohlo znehodnotiť. Začnime ale v potravinárskom priemysle. Chladiace boxy sú vhodné na skladovanie ovocia, zeleniny, mäsa a mäsových výrobkov, ale aj akýchkoľvek mliečnych výrobkov.  Výnimkou nie sú ani rastlinné vegánske produkty, čokolády, alkoholické nápoje, ako napríklad pivo, ale aj sirupy a iné. 

Využitie nájdu aj pri pekárenskej výrobe, kde slúžia na chladenie alebo mrazenie surových aj hotových pekárenských výrobkov.

Liečivá, rastliny a dokonca aj umenie

Chladiace boxy zohrávajú kľúčovú úlohu aj v zdravotníctve, kde sa používajú na skladovanie najrôznejších liečiv či biologického materiálu. Ich vlastnosti využívajú transfúzne stanice, laboratóriá a celý rad zdravotníckych zariadení.

Do chladiacich boxov sú často umiestňované i živé kvety alebo priesady či semená niektorých rastlín. Tie vďaka nižším teplotám nevyklíčia.

V neposlednom rade sa chladiace boxy využívajú aj na skladovanie umeleckých diel, ktoré by mohli byť pri vyšších teplotách znehodnotené.

Předchozí článekPár trikov na ošetrovanie kože v domácnosti
Další článekNa aké ovocie a zeleninu si dať pozor pri zvýšenom cholesterole?