Nájdite si vyhovujúce ubytovanie a vydajte sa spoznávať Brezno. Čaká vás úžasná dovolenka

0
276

Kto z nás by si neželal prežiť nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá ho pritom nebude stáť majland, užijú si ju malí aj veľkí a pretože nebude stáť všetko nadpriemerne veľa, budete si môcť kúpiť, načo budete mať chuť, alebo čo sa vám bude páčiť. Pokiaľ si toto prajete, rezervujte si ubytovanie a vydajte sa do Brezna.

Schlaďte sa v jaskyni alebo si užite mnohé atrakcie

Pokiaľ máte radi jaskyne, prídete si tu na svoje. Pod názvom Bystrianska jaskyňa sa tu skrýva najväčšia jaskyňa južnej strany Nízkych Tatier pri obci Bystrá. Návšteva jaskyne vám zaberie asi 45 minút. Ďalšia je Jaskyňa mŕtvych netopierov, ktorá sa nachádza severne od Bystrej. Je to jediná vysokohorská jaskyňa sprístupnená na Slovensku.

Vychutnať si môžete aj úzkokoľajnú lesnú železnicu známu ako Čiernohorská železnica. Aj keď mala byť pôvodne zošrotovaná, nakoniec bola vyhlásená za štátnu kultúrnu pamiatku. Počas letnej sezóny je vám k dispozícii.

Navštívte aj lesnícky skanzen Vydrovo so 70 stanovišťami vo Vydrovskej doline. Celá krásna a rozsiahla expozícia vám zaberie pokojne jeden deň. Pokiaľ tu budete tráviť týždeň letnej dovolenky, máte o deň zábavy postarané.

V Brezne môžete navštíviť napr. Horehronské múzeum Brezno, ktoré je otvorené po celý rok.

Zima plná lyžovania, leto golfu i kúpania

Počas zimy tu funguje lyžiarske stredisko Ski Čierny Balog, ktoré sa radí k najlepším malým lyžiarskym strediskám na Slovensku.

V lete si môžete vychutnať kúpalisko Podbrezová s kapacitou 750 osôb. Čakajú na vás 3 bazény, pieskové volejbalové ihrisko, bedminton alebo stolný tenis. Nájdete tu aj prírodné kúpalisko Tále, kde je vstup zadarmo a na vlastné riziko. Deti sa pohrajú na preliezkach a hojdačkách. Krytý bazén v Brezne je tiež výborný, keby bolo chladno a daždivo.

Golf si užijete na golfovom ihrisku Gray Bear Tále. Ide o prvé 18 jamkové majstrovské ihrisko na Slovensku.

Nájdite si ubytovanie Brezno a užite si krásnu dovolenku uprostred čistých a krásnych hôr.

Předchozí článekMinerálne kamene na ochranu
Další článekZrnková káva z celého sveta – nájdite tú, ktorú si zamilujete