Zrnková káva z celého sveta – nájdite tú, ktorú si zamilujete

0
256

Zrnková káva vám môže priniesť trochu exotiky v jednej šálke. V ponuke nájdete kávu z rôznych kútov sveta. Vďaka rozmanitému výberu tak určite nájdete chuť, ktorá vás osloví. Či už túžite po stopercentnej arabici, alebo si radšej vychutnáte zmes s Robustou.

Káva

Káva môže mať mnoho podôb, či už ide o spôsob prípravy, alebo konkrétny druh kávových zŕn. Základné rozdelenie kávy je Arabica a Robusta. Arabica je všeobecne viac kyslá, pričom má plnú chuť a ponúkne aj sladkasté tóny. Tie sa líšia podľa pôvodu zŕn. Druhým typom je potom Robusta, ktorá je výrazne horká a acidita je veľmi jemná, či žiadna. Zaujímavosťou je, že Robusta obsahuje dvojnásobok kofeínu v porovnaní s Arabicou. Veľakrát sú preto tieto dva druhy kávy spojené do zmesi, čím vzniká vyvážená kombinácia. Spojenie sladkej chuti a horkosti je perfektné.

Zrnková káva

Aby výberová zrnková káva ponúkla perfektný chuťový profil, je veľmi dôležité praženie. Práve tento proces totiž dotvára chuť kávy. Pokiaľ hľadáte kávu, ktorá je pražená s láskou a množstvom skúseností, vyberajte z ponuky pražiarne Moritz Cafe. Kvalitná zrnková káva je pražená najmodernejšou nemeckou technológiou, pričom vyberať môžete kávové zrná z rôznych kútov sveta.

Šálka ​​na espresso

Aby ste si svoju kávu mohli naozaj vychutnať, je veľmi dôležitý aj spôsob podávania. Pre ten najlepší zážitok je třeba zvoliť porcelánová šálka na espresso, alebo prípadne väčšiu veľkosť hrnčeka, pokiaľ preferujete iný druh kávy. Pražiareň kávy Moritz Cafe má vo svojej ponuke aj porcelán a poháre z dvojstenného skla, ktoré sú na podávanie kávy priamo stvorené. V ponuke nájdete biele šálky s podšálkami, ale aj farebné šálky, pokiaľ si chcete servírovanie kávy vychutnať naplno.

Neváhajte objavovať rôzne chute, ktoré zrnková káva ponúka. Či už ide o druh kávy, alebo jej pôvod.

Předchozí článekNájdite si vyhovujúce ubytovanie a vydajte sa spoznávať Brezno. Čaká vás úžasná dovolenka
Další článekViete, čím ozdobiť váš vianočný stromček, aby bol skutočne kúzelný?